You are currently viewing ابر ساعتی – Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی

ابر ساعتی – Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی


تعریف سرور ابر ساعتی

ابر ساعتی یک سرور مجازی است که در یک محیط ابری کار می کند. برخلاف سرور اختصاصی که به سخت افزار خاصی برای کارکردن نیاز ندارد ، سرور ابری یک ساختار نرم افزاری است، بنابراین دارای انعطاف پذیری ذاتی و مقیاس پذیری سیستم های مجازی می باشد. این سرویس ها به عنوان سرور مجازی نیز شناخته می شود , آنها در یک سرور فیزیکی ایجاد می شوند .در سرور های ابری علاوه بر راحتی دسترسی و مدیریت از راه دور، چندین مزیت مهم دیگر را نسبت به سرورهای فیزیکی سنتی نیز ارائه می شود که شامل سهولت ارتقا و downgrade، مقرون به صرفه بودن، و انعطاف پذیری در برابر خرابی های فیزیکی می باشد.

سرور ابر ساعتی چگونه کار میکند

اکنون که با مفهوم سرور ابری بیش تر آشنا شدید، بیایید به نحوه عملکرد آنها نگاه کنیم. این سرویس ها درست مانند سرورهای سنتی اختصاصی اما با یک تفاوت کلیدی عمل می کنند، از آنجایی که امکان دسترسی از راه دور به آن ها فراهم می باشد تقریباً می توانند در هر مکانی قرار بگیرند. در مقابل، سرورهای سنتی یا اختصاصی معمولاً در یک محل میزبانی می‌شوند و فقط کاربران در آن مکان استقرار دارند می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند.همچنین، برخلاف سرورهای اختصاصی، سرورهای ابری امکان به اشتراک گذاری حافظه و قدرت پردازش را در سرورهای متصل به هم را فراهم می کنند. با توجه به دسترسی آنها به فضای سرور، سرور ابری می تواند برای تامین هر نوع کاربری ابری، از جمله زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)، پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS) و نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) استفاده شود.

ویژگی های اصلی ابر ساعتی

مقیاس پذیری

سرویس های ابری را می توان به سرعت افزایش یا کاهش داد (upgrade -downgrade) تا نیاز های در حال تغییر کاربر را برآورده کند.این مورد بدون تغییر و آسیب به دیتا اصلی سرور و به سرعت صورت انجام خواهد شد.

مقرون به صرفه بودن

کاربران تنها برای منابعی که استفاده می کنند هزینه پرداخت می کنند و همین امر باعث می شود سرورهای ابری برای بسیاری از مشاغل نسبت به سرورهای سنتی مقرون به صرفه تر باشند.

در دسترس بودن

سرورهای ابری معمولاً در 99.99٪ مواقع در دسترس هستند که خطر خرابی را به حداقل می‌رساند. همچنین سرور های میزبان سرور ابری در server.ir در دیتاسنتر های معتبر ایران میزبانی شده و باعث افزایش سرعت دسترسی کاربران به سرور های ابری خواهند شد.

قابلیت اطمینان

سیستم رایانش ابری،فرآیند بک آپ گیری از داده‌ها، disaster recovery، و تداوم کسب‌وکار را آسان‌تر و قابل اطمینان تر می‌کند. زیرا داده‌ها را می‌توان در چندین سایت اضافی در شبکه ارائه‌دهنده منعکس کرد.

امنیت

ارائه دهندگان سرویس های ابری ویژگی های امنیتی قوی برای محافظت از داده ها ارائه می دهند. که شامل اقدامات امنیتی مانند فایروال های پیشرفته، سیستم تشخیص نفوذ، رمزگذاری و ابزارهای مدیریت هویت می باشد.

بهره برداری

دیتاسنترهای local معمولاً نیاز به راه‌اندازی سخت‌افزاری, نرم‌افزاری و سایر کارهای وقت‌گیر مدیریت اطلاعات را نیاز دارند . اما سیستم ابری نیاز به بسیاری از این وظایف را برطرف کرده تا تیم‌های فناوری برای دستیابی به اهداف تجاری مهم‌تری وقت خود را صرف نمایند.

ویژگی های سرور ابری server.ir

قابلیت انتقال سرور در لحظه و تغییر میزبان سرور ابری در کوتاه ترین زمان ممکن

استفاده از تکنولوژی ceph جهت disaster recovery

امکان upgrade/downgrade در کوتاه ترین زمان ممکن

اجرای فایروال های قدرتمن بر روی سرور میزبان و فعال بودن فایروال سیستمی در سرور های ابری

مقرون به صرفه بودن و پشتیبانی از pay as you go

قابلیت پرداخت ساعتی سرور به جای پرداخت روزانه و ماهیانه

جهت تهیه ابر ساعتی بر روی این لینک کلیک بفرمایید

جمع بندی

سرور های ابری مجموه سرور هایی هستند که توسط virtulizor های مختلف بر بستر سرور های فیزیکی ایجاد و به کاربر ارائه می شوند. این سرور ها به دلیل هزینه پایین تر جهت تهیه و قابلیت تغییر بالا در کوتاه ترین زمان ممکن , نسبت به سرور های فیزیکی محبوبیت بیشتری دارند. همچنین این سرور ها از ویژگی های مثبت سرور های فیزیکی بهره برده و امکانات بیشتری همچون دسترسی بالا و مدریت سخت افزاری کمتر را به کاربر می دهد.