You are currently viewing آموزش کار با افزونه Smush فشرده سازی و بهینه سازی تصویر

آموزش کار با افزونه Smush فشرده سازی و بهینه سازی تصویر


سرعت و زمان بارگذاری سایت شما یکی از مهم ترین عواملی است که نباید از آن غافل شد. سرعت بالا در سایت شما نه تنها دسترسی بهتر و تجربه کاربری خوبی را برای مخاطبان شما فراهم می کند، بلکه به گوگل نشان می دهید که وب سایت فوق العاده سریعی دارید. این به این معنی است که شما مهمترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل را برآورده کرده اید، بنابراین از گوگل امتیاز سئوی مثبتی دریافت خواهید کرد.

خبر خوب این است که راه های زیادی برای بهبود زمان بارگذاری سایت شما وجود دارد. عواملی مانند بهبود عملکرد میزبانی وب، قالب ها و افزونه های مورد استفاده در سایت، اسکریپت های اجرای سایت و حتی اندازه تصاویر.

یکی از راه های افزایش سرعت وب سایت، بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر است.

در این مقاله با معرفی افزونه Smush بررسی خواهیم کرد که چگونه با به حداقل رساندن حجم تصاویر آپلود شده در سایت، سرعت سایت را افزایش دهیم. پس ما را تا پایان مقاله دنبال کنید.

قبل از شروع این مبحث، اگر می خواهید افزونه Elementor Pro را از یک سایت معتبر و قابل اعتماد خریداری کنید، می توانید روی لینک کلیک کنید.

معرفی افزونه Smush | نحوه کار با افزونه بهینه سازی و فشرده سازی تصویر

امروزه با بیش از یک میلیارد وب سایت و وبلاگ فعال در اینترنت، هر ثانیه مهم است. این بدان معنی است که اگر بارگذاری سایت شما تقریباً بیش از حد طول بکشد، کاربران را ناامید می کند و نرخ پرش شما را افزایش می دهد.

بنابراین در اولین فرصت مراقبت از این پارامتر مهم سایت خود را فراموش نکنید.

افزونه Smush یکی از بهترین افزونه های رایگان بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس است. این افزونه به مدیران سایت اجازه می دهد تا تصاویر سایت خود را بدون افت کیفیت فشرده و بهینه کنند.

افزونه Smush در دو نسخه رایگان و پولی ارائه می شود. نسخه رایگان Smush امکان فشرده سازی خودکار تصاویر تازه آپلود شده را فراهم می کند و همچنین امکان استفاده از افزونه در چندین سایت را فراهم می کند. می‌توانید با جستجوی «WP Smush» در بخش «افزودن افزونه‌ها» آن را به داشبورد وردپرس خود اضافه کنید.

نسخه حرفه ای این افزونه با بسیاری از ویژگی های دیگر بارگذاری شده است، به عنوان مثال شما می توانید تصاویر را یک به یک یا به صورت انبوه بهینه کنید. فشرده سازی Lossy، ادغام گالری NextGen و پشتیبان گیری خودکار از تمامی تصاویر اصلی از دیگر ویژگی های این افزونه محبوب است. همچنین در این نسخه می توانید تصاویر را تا حجم 32 مگابایت جمع آوری و فشرده کنید و در چندین سایت دیگر استفاده کنید.

مهم نیست که کدام نسخه از افزونه Smush را انتخاب کنید، هر دو دارای قدرت و ویژگی هایی هستند که با بهینه سازی اندازه تصویر و فایل، زمان بارگذاری سایت شما را بهبود می بخشند.

پس از نصب این افزونه و فشرده سازی تصاویر سایت، می توانید سرعت آن را در ابزار تست سرعت آنلاین بررسی کنید، خواهید دید که چقدر در افزایش سرعت سایت شما موثر است.

نحوه کار با افزونه Smush

برای کار با افزونه Smush کافی است پس از نصب و فعال سازی آن از داشبورد وردپرس وارد این افزونه شوید تا راه اندازی مرحله به مرحله آن انجام شود.

مطابق تصویر زیر ابتدا در نصب را شروع کنید کلیک.

در قسمت بعدی می توانید با فعال کردن گزینه “بهینه سازی خودکار تصاویر در حین بارگذاری”تصاویری که در سایت خود آپلود می کنید از این پس به صورت خودکار بهینه سازی شوند.

در این مرحله با فعال سازی “نوار ابزار فراداده تصاویر من”به افزونه اجازه دهید داده ها و اطلاعات تصویر اضافی را که توسط برخی دوربین های دیجیتال یا تلفن های هوشمند به تصویر اضافه شده است حذف کند.

با فعال کردن این قسمت یعنی “فعال کردن بارگذاری تنبل”تا زمانی که کاربر صفحه را به پایین پیمایش نکند، تصاویر بارگیری نمی شوند. و به محض قرار گرفتن کاربر در آن قسمت از صفحه، تصویر شروع به بارگذاری می کند.

گزینه “داده های ردیابی” این همچنین به این معنی است که به توسعه دهندگان پلاگین Smush اجازه می دهید تا مشکلات را برطرف کرده و افزونه را بهبود بخشند.

پس از انجام این مراحل، افزونه به طور خودکار پردازش تصاویر را آغاز کرده و عکس هایی را که نیاز به فشرده سازی دارند شناسایی می کند.

در نهایت می توانید روی گزینه کلیک کنید “اکنون فشرده سازی کامل”به فشرده سازی تصاویر قبلی در کتابخانه ادامه دهید.

اگر در پیکربندی افزونه مشکل دارید، می توانید سوالات خود را از طریق پشتیبانی وردپرس در سایت ما مطرح کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

اکنون هر بار که می خواهید تصویری را در سایت خود آپلود کنید، افزونه Smush ابتدا تصویر را اسکن می کند و قبل از افزودن آن به کتابخانه به طور خودکار اندازه آن را کاهش می دهد.

نتیجه گیری نهایی

یکی از راه های افزایش سرعت، بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر استفاده شده در سایت است. افزونه Smush به عنوان بهترین افزونه هم در نسخه رایگان و هم به صورت پولی به شما کمک می کند تا با ارائه امکانات و قابلیت های خود تصاویر و عکس های وب سایت خود را بدون افت کیفیت فشرده سازی کنید. و علاوه بر رضایت کاربران و مخاطبین، از گوگل در رتبه بندی سایت ها نتیجه مثبت بگیرید.

امیدواریم این مقاله به شما در معرفی و درک افزونه Smush کمک کرده باشد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد این افزونه هستید که در مقاله ذکر نشده است، در نظرات برای ما بنویسید.

در صورت تمایل می توانید از آموزش های تصویری گام به گام رایگان المنتور استفاده کنید.