You are currently viewing آموزش سفارشی سازی پوسته وردپرس + آموزش تصویری

آموزش سفارشی سازی پوسته وردپرس + آموزش تصویری


آموزش سفارشی سازی قالب وردپرس این برای هر کسی که با وردپرس سر و کار دارد ضروری است، زیرا بخش سفارشی‌سازی وردپرس شامل قسمت‌هایی است که باید در ابتدای راه‌اندازی قالب بروید و سفارشی کنید. در ادامه این مقاله با آموزش سفارشی سازی قالب وردپرس ما در اختیار شما هستیم و شما را با مهم ترین قسمت های آن آشنا می کنیم.

آموزش شخصی قالب وردپرس سای

معنای آموزش سفارشی سازی قالب وردپرس دقیقا چیه؟ آیا فقط می خواهید یاد بگیرید که چگونه با سفارشی سازی وردپرس کار کنید؟ یا می خواهید یاد بگیرید که چگونه قالب وردپرس خود را به روشی عمیق تر و نامحدود تر سفارشی کنید؟ سفارشی سازی قالب وردپرس یعنی داشتن قابلیت هر گونه تغییر در قالب حتی اگر تنظیماتی در پنل این قسمت وجود نداشته باشد میتوانید با مهارت های برنامه نویسی قالب را سفارشی کنید و در ویدیو نحوه کار با آن را به شما آموزش دادیم آی تی. ..

آموزش سفارشی سازی قالب وردپرس

برای شروع آموزش سفارشی سازی قالب وردپرس وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به Appearance > Customize بروید. (اگر با وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنم دوره رایگان آموزش وردپرس فارسی را مشاهده کنید)

آشنایی با بخش های مختلف بخش تدارکات

وقتی وارد قسمت سفارشی سازی می شوید، لیستی تقریباً شبیه به لیست زیر مشاهده می کنید. حالا چرا تقریبا؟ زیرا ممکن است بخش سفارشی سازی بسته به قالبی که استفاده می کنید متفاوت باشد. در زیر به قسمت های مهم این لیست که در اکثر فرمت ها مشترک است می پردازیم. (قطعات شماره گذاری شده را به ترتیب بررسی می کنیم)

1- شما سفارشی می کنید

در این قسمت نام سایت شما نمایش داده می شود (البته اگر هنوز نام سایت خود را تنظیم نکرده اید، این عنصر را می توان در قسمت هویت سایت تنظیم کرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت). در بالای این قسمت دکمه ای وجود دارد که پس از انجام تغییرات باید روی آن کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

2- پوسته فعال

این بخش به شما می گوید که چه تغییراتی در پوست ایجاد می شود. اگر می خواهید قالب سایت خود را تغییر دهید، روی قسمت “تغییر” کلیک کنید تا لیست قالب های نصب شده در سایت خود را مشاهده کنید. البته اگر می خواهید یک تم جدید به این لیست اضافه کنید، به قسمت View > Themes رفته و روی دکمه Add کلیک کنید.

3- هویت سایت

این قسمت خیلی مهمه! در اینجا باید نام برند و ماموریت خود را در چند کلمه بیان کنید. هدف شما از ایجاد سایت چیست؟ سایت شما چه ارزشی برای کاربران ایجاد می کند؟ موتورهای جستجو چگونه باید شما را بشناسند و امتیاز دهند؟

عنوان سایت: نام برند خود را در این قسمت بنویسید.

معرفی مختصر: در این قسمت در چند کلمه ماموریت خود و ارزشی که برای کاربران ایجاد می کنید را بیان کنید.

یک نماد سایت را انتخاب کنید: تصویری که در این قسمت انتخاب می کنید در مرورگر در کنار نام سایت شما نمایش داده می شود

4- لیست ها

هر قالب چندین مکان برای نمایش لیست سایت دارد. به عنوان مثال لیست اصلی، لیست موبایل، لیست سرصفحه بالا و غیره، از این بخش می توانید موارد مورد نیاز خود را برای هر بخش انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی این قسمت می توانید نام منو را تغییر دهید و با کلیک بر روی دکمه “افزودن موارد” موارد دلخواه خود را اضافه کنید. همچنین در قسمت list locations باید محل نمایش لیستی که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید.

5- ابزارک ها

ویجت ها نیز مانند لیست ها در هر قالب جایگاه ویژه ای دارند. به عنوان مثال، نوار کناری وبلاگ، نوار کناری محصول، پاورقی و غیره، بسته به قالبی که استفاده می کنید، تعداد فضاهای اختصاص داده شده به آن ممکن است متفاوت باشد. این دو قسمت را به طور کلی در نظر می گیریم زیرا در آموزش سفارشی سازی قالب وردپرس امکان کاوش یک به یک همه فرمت ها وجود ندارد. اما به طور کلی در این قسمت می توانید مدیریت کنید که چه عناصری در هر ویجت قرار می گیرد. برای این کار کافی است مکان خود را مشخص کنید و با استفاده از دکمه ارائه شده موارد دلخواه را اضافه کنید.

6- تنظیمات تب Home

در این قسمت از آموزش سفارشی سازی قالب وردپرس شما تصمیم می گیرید که کدام یک از صفحات موجود باید صفحه اصلی سایت شما باشد. به همین ترتیب، می توانید تب وبلاگ ها را نیز تنظیم کنید. معمولاً در هر قالب از این برگه ها به صورت پیش فرض تنظیم می شود. اما اگر با نحوه طراحی صفحات آشنایی کامل دارید، می توانید یک صفحه را از ابتدا طراحی کنید و آن را یک صفحه اصلی در نظر بگیرید. (می توانید در مورد برگه ها بیشتر بدانید برگه های یادگیری وردپرس و تفاوت آنها با پست ها به این نگاه کن)

7- css اضافی

اگر با css آشنایی دارید می توانید به هر عنصری از سایت خود استایل دلخواه بدهید. اگر می خواهید به صورت رایگان با سبک و کنترل آیتم ها آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم آموزش HTML CSS فقط این مقاله را به طور کامل ببینید و یاد بگیرید زیرا بسیار کاربردی و مفید است.

آموزش سفارشی سازی تم وردپرس نتیجه گیری

آموزش سفارشی سازی قالب وردپرس به طور مفید بررسی شد و مواردی را که در اکثر فرمت ها وجود دارد توضیح دادیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد تنظیمات این قسمت با افتخار آماده پاسخگویی به شما هستیم.