You are currently viewing آموزش سریع و کاربردی تغییر مسیر صفحات از http به https

آموزش سریع و کاربردی تغییر مسیر صفحات از http به https


احساس امنیت در هر مکان نشانه نظم و ارزش برای مخاطبان این مجموعه است. این مجموعه می تواند یک انجمن بزرگ یا وب سایت تجاری باشد!
داشتن یک وب سایت محبوب و در عین حال امن برای هر مدیر وب سایت و صاحب کسب و کاری مهم است.

یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و رتبه بندی در موتورهای جستجو به خصوص گوگل، استفاده از پروتکل HTTPS است، پارامتری که باید وب سایت ما را برای مشتریان و مخاطبین ایمن نگه دارد.

پروتکلی که علاوه بر کارهای مربوط به انتقال، وظیفه مهم امنیت سایت را نیز بر عهده خواهد داشت.

اگر هنوز پروتکل انتقال سایت خود را از http به https تغییر نداده اید، لطفاً این کار را هم اکنون با ما انجام دهید و بدون نیاز به پرداخت هزینه، رتبه و امنیت وب سایت خود را در موتور جستجو دریافت کنید. بیا دیگه.

در این مقاله به اولین مورد می پردازیم تعریف مختصری از دو پروتکل انتقال بعدش هم دارم دلایل تغییر مسیر از HTTP به HTTPS و راه های تغییر به این پروتکل امن کاوش

http و https چیست؟

هر دو HTTP و HTTPS پروتکل های انتقال هستند. با این تفاوت که HTTP یا «پروتکل انتقال ابرمتن» یک پروتکل سنتی است که در مرورگر برای دسترسی به وب از آن استفاده می کنیم.

همانطور که در تصویر بالا می بینید، HTTP اساسا یک پیام رسان است که درخواست شما را به وب سرور ارسال می کند و در نهایت با آنچه می خواهید ببینید باز می گردد.
اما HTTPS مخفف «پروتکل انتقال امن ابرمتن» است. و این کلمه “امن” نشان می دهد که برخلاف HTTP، صفحات وب HTTPS دارای یک لایه امنیتی اضافی هستند.

این از طریق رمزگذاری SSL ارائه می شود، که گواهی ایمن از یک ارائه دهنده شخص ثالث است که اتصال شما به سرور را ایمن نگه می دارد.

در نتیجه امنیت بیشتر، خطر دسترسی مهاجمان و هکرها به داده هایی که در وب سایت به اشتراک می گذارید را کاهش می دهد.

در واقع برای ایجاد یک ارتباط امن، کلاینت که مثلا شما یا مرورگر شما هستید و سرور با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. سپس مشتری به سرور متصل می شود و درخواست را ارسال می کند، در نهایت سرور هویت خود را از طریق یک گواهی دیجیتال که داده ها را از طریق HTTPS یا HTTP منتقل می کند، برمی گرداند.

چرا باید HTTPS تغییر مسیر؟ | دلایل مهم برای تغییر مسیر به HTTPS

گوگل در سال 2014 اعلام کرد که HTTPS به عنوان سیگنال رتبه بندی برای اثبات امنیت اطلاعات کاربران تا حد امکان استفاده خواهد شد. و با آن، او وب سایت ها را به استفاده از این پروتکل تشویق کرد.

به عنوان یک مالک وب سایت، استفاده از HTTPS یکی از مهم ترین راه ها برای نمایش سایت شما به کاربران است قانونی و امن است و به راحتی می تواند ثبت نام و اطلاعات هویتی خود را وارد کند و یا معاملات و خرید و غیره انجام دهد.

اساسا با استفاده از پروتکل HTTPS به کاربران نشان می دهید که فاکتور EAT را دارید و متعهد هستید، یعنی. تخصص، اعتماد و اقتدار، و همچنین قابلیت اطمینان و اعتماد که یک عامل بسیار ارزشمند است، بنابراین اگر هنوز از پروتکل HTTP استفاده می کنید، قطعا زمان آن رسیده است که تغییری را در نظر بگیرید.

2 دلیل مهم برای استفاده HTTPS

در واقع می توان گفت که گوگل این تغییر را به عنوان یک سیگنال رتبه بندی موتور جستجو می بیند که می تواند دلیل محکمی برای تغییر به HTTPS باشد.

در زیر ما دو دلیل اصلی را برای محافظت از وب سایت خود با گواهی SSL لیست کرده ایم:

 • امنیت – با استفاده از SSL، اطمینان حاصل می کنید که داده های مبادله شده توسط کاربر رمزگذاری شده و ایمن است. در نتیجه وب سایت شما محافظت می شود.
 • SEO – همانطور که گفتیم، HTTPS یک سیگنال رتبه بندی است و استفاده از آن قطعا یک مزیت بزرگ است، بنابراین سعی کنید از استفاده از آن عقب نمانید.

اما اگر نگران قیمت هستید، به شما یادآوری می کنیم که می توانید گواهی SSL را به صورت رایگان از بسیاری از ارائه دهندگان خدمات دریافت کنید و همچنین توجه داشته باشید که اکثر هاست های اشتراکی SSL رایگان ارائه می دهند.

راه های زیادی برای تغییر مسیر وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

2 راه سریع برای تغییر مسیر HTTP به در HTTPS وردپرس


اگر وب سایت خود را از طریق وردپرس اجرا می کنید، راه های زیادی برای تغییر مسیر از HTTP به HTTPS وجود دارد، ما دو روش را برای شما شرح می دهیم:

 1. با استفاده از افزونه SSL واقعا ساده است

  این ساده ترین راه برای تغییر مسیر به HTTPS است که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.
  تنها کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Really Simple SSL را نصب و سپس فعال کنید. در نهایت، افزونه به طور خودکار کارهای زیر را انجام می دهد: گواهی SSL شما را بررسی می کند.
  وردپرس را برای استفاده از HTTPS در URL ها بررسی می کند.
  تغییر مسیرها را تصحیح می کند.
  به دنبال URL هایی می گردد که هنوز از طریق HTTP بارگیری می شوند و آنها را تغییر مسیر می دهد. همچنین توجه داشته باشید که پس از نصب افزونه، باید آن را در سایت خود فعال کنید، زیرا غیرفعال کردن آن می تواند منجر به خطاهای عملکردی و محتوایی شود. برای کنترل بهتر سرعت وب سایت خود می توانید به مقاله قبلی ما با عنوان «تعداد افزونه های مجاز برای نصب» مراجعه کنید و در صورت داشتن پیشنهاد یا سوال به ما اطلاع دهید.
 2. فایل های وردپرس را به صورت دستی ویرایش کنید
  برای ویرایش فایل های وردپرس، می توانید آدرس های وردپرس و آدرس سایت خود را از HTTP به HTTPS از تنظیمات عمومی تغییر دهید.


  سپس مسیرهای موجود در فایل htaccess را تغییر دهید. خودت را اصلاح کن:# http به https از Elementor-siteWP
  RewriteEngine فعال شد
  RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
  RewriteRule ^(.*)$ (R,L)در عوض، فقط باید URL سایت خود را وارد کنید. اکنون وردپرس باید سایت شما را با HTTPS بارگیری کند.

در مجموعه سایت المنتور آموزش طراحی سایت المنتور را به صورت کاملا رایگان برای دسترسی آسان شما قرار داده ایم که در صورت نیاز می توانید از آن استفاده کنید.

همچنین می توانید نسخه اصلی Elementor Pro را دانلود کنید.

منبع: