You are currently viewing آموزش روش های حذف یک صفحه سایت از نتایج گوگل

آموزش روش های حذف یک صفحه سایت از نتایج گوگل


بسیاری از کاربران فکر می کنند اینترنت ابدی است، اما اینگونه نیست و گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی ممکن است نیاز باشد تا صفحات یا محتواهایی را از وب سایت خود حذف کنید. شما می توانید از ابزار حذف گوگل برای جلوگیری از نمایش هر یک از صفحات وب سایت خود در نتایج جستجوی گوگل به طور موقت استفاده کنید. اگر شما هم با حذف یک صفحه سایت از نتایج گوگل آشنایی ندارید نگران نباشید، زیرا ما در این مطلب قصد داریم شما را با آموزش حذف کامل یک نوشته از نتایج گوگل آشنا کنیم. امیدوارم تا انتهای این مطلب مارو همراهی کنید.

نحوه حذف کلی محتوای وبسایت وردپرسی

یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای حذف یک صفحه سایت از نتایج گوگل ، استفاده از ابزار گوگل سرچ کنسول می باشد. این ابزاری است که با استفاده از آن می توانید اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد سایت خود به دست آورید. اگر شما از گوگل سرچ کنسول استفاده می کنید، می توانید به راحتی از آن برای پاک کردن یک صفحه سایت از نتایج گوگل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: Google Lighthouse چیست؟ + آموزش بهینه سازی سایت با گوگل لایت هاوس

در اولین گام باید وارد حساب کاربری گوگل سرچ کنسول خود شوید. در صورتی که با نحوه ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول آشنایی ندارید، به شما پیشنهاد می کنم که مطلب “آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول” را مشاهده کنید.

سپس از سمت چپ صفحه روی گزینه Removals کلیک کنید.

سپس از بالای صفحه روی دکمه New request کلیک کنید:

حال در این مرحله باید آدرس صفحه ای را که قصد دارید از نتایج جستجوی گوگل حذف کنید را وارد نمائید. در مرحله بعد گزینه Remove all URLs with this prefix را انتخاب و Next را بزنید:

به همین سادگی توانستید صفحه مورد نظر خود را برای همیشه از نتایج جستجوگر گوگل حذف کنید. 

بیشتر بخوانید: آموزش طراحی قالب وردپرس با بوت استرپ 

سوالات متداول

بهترین راه برای حذف یک صفحه از نتایج گوگل چیست؟

بهترین و ساده ترین روش برای حذف یک صفحه از نتایج گوگل، استفاده از ابزار گوگل سرچ کنسول می باشد.

آیا حذف همیشگی محتوای وبسایت وردپرسی از نظر سئو بد است؟

بله. حذف کردن محتوا بدون ریدایرکت می تواند روی سئوی سایت شما تاثیر منفی داشته باشد.

جمع بندی

گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایل مختلفی نیاز باشد تا یک صفحه خاص از وب سایت خود را برای همیشه حذف کنید. هر چند که این موضوع کم اتفاق می افتد، اما شما می توانید به سادگی و با استفاده از ابزاری همچون گوگل سرچ کنسول اینکار را انجام دهید. ما در این مطلب شما را با نحوه حذف یک صفحه سایت از نتایج گوگل آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. ممنون که با آموزش نحوه حذف همیشگی محتوای وبسایت وردپرسی همراه بودید.

منبع: support.zyro