You are currently viewing آموزش رفع خطای 413 وردپرس

آموزش رفع خطای 413 وردپرس


یکی دیگر از رایج ترین خطاهای وردپرس که ممکن است با آن مواجه شوید، خطای 413 یا همان request entity too large می باشد. این خطا در اغلب مواقع به دلیل محدودیت در هاست هاست جهت بارگذاری فایل در وردپرس ممکن است برای شما رخ دهد. خطای 413 متعلق به خانواده کدهای وضعیت HTTP 4xx است که خطاهای مرتبط با درخواست ارسال شده توسط مشتری را شناسایی می کند. گر شما هم با این خطا مواجه می شوید نگران نباشید. زیرا قصد داریم در این مطلب آموزش رفع خطای 413 وردپرس را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

خطای 413 چیست؟

 قبل از اینکه بخواهیم شما را با نحوه رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس آشنا کنیم، بهتر است با خطای 413 بیشتر آشنا شوید. در واقع؛ خطای 413 یا همان ارور request entity too large از جمله خطاهای رایج وردپرس است که معمولاً زمانی که قصد دارید یک فایل را در سایت خود آپلود کنید که فراتر از محدودیت بارگذاری فایل است، در این صورت سرور شما قادر نیست فایل را به درستی آپلود کند که در نتیجه با این خطا مواجه می شوید.

به عبارت دیگر، خطای HTTP 413 نشان می دهد که درخواست انجام شده توسط سرور قابل مدیریت نیست و این به این دلیل است که شامل یک فایل یا بلوکی از داده ها یا دوباره گروهی از فایل ها است که در مقایسه با حداکثر محدودیتی که سرور می تواند مدیریت کند، بسیار بزرگ هستند. اگر بخواهید فایل های خیلی بزرگی را از طریق مرورگر آپلود کنید، این مشکل ممکن است رخ دهد، که از محدودیت های اعمال شده توسط مدیر وب به دلایل امنیتی یا موارد دیگر فراتر رود

بیشتر بخوانید: 35 خطای رایج وردپرس و نحوه حل آن ها 

چرا خطای “413 Request Entity Too Large” رخ می دهد؟

خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس زمانی رخ می دهد که شما قصد دارید فایلی را آپلود کنید که از حداکثر محدودیت بارگذاری تعیین شده در سرور وب خود فراتر رود. به عبارت دیگر، زمانی که می‌ خواهید فایلی را بارگذاری کنید که خیلی بزرگ است، وب سرور یک پیغام خطایی را به کاربر برمی‌گرداند که به کاربر اطلاع می ‌دهد که این فایل خیلی بزرگ است و نمی تواند بارگذاری شود.

بسته به مرورگری که کاربر استفاده می کند، پیغام خطا می تواند مختلف باشد. در ادامه متداول ترین پیام های خطای 413 را در اختیار شما قرار می دهیم:

  • خطای 413
  • خطای HTTP 413
  • کد HTTP: 413
  • درخواست موجودیت خیلی بزرگ است
  • 413 این یک خطا است.

روش های رفع ارور 413 Request Entity Too large Error در وردپرس

تا اینجای مطلب شما را با خطای 413 و دلایل رخ دادن آن آشنا کردیم. حال قصد داریم به شما نشان دهیم که چطور باید این خطا را برطرف کنیم. همراه ما باشید تا شما را با رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: خطای Syntax Error در وردپرس چیست؟ چگونه ارور سینتکس در وردپرس را رفع کنیم؟

1-  یک فایل با اندازه بزرگ را از طریق هاست آپلود کنید

از آنجایی که این مشکل مربوط به اندازه فایل هایی است که در سرور شما بارگذاری می شود، ایده خوبی است ک به جای اینکه فایل را از طریق پیشخوان وردپرس آپلود کنید، آن را از طریق هاست آپلود نمائید. برای انجام این کار، از طریق SFTP وارد سایت خود شوید و سپس به پوشه روت سایت خود مراجعه کنید. پس از آن پوشه wp-content را پیدا کنی. در اینجا پوشه “uploads” را مشاهده خواهید کرد.

حال کافیست فایل مورد نظر خود را در این پوشه بارگذاری کنید. اگر بدون هیچ گونه مشکلی توانستید فایل را آپلود کنید، می توانید با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که این مشکل را در بخش پیشخوان وردپرس شما حل کند.

بیشتر بخوانید: نحوه غیرفعال کردن نظرات در وردپرس | بستن نظرات کاربران در مطالب سایت وردپرسی 

2- حل مشکل Request entity too large با ویرایش فایل functions.php

یکی از روش های رفع ارور 413 request entity too large در وردپرس ، ویرایش فایل functions.php می باشد. برای انجام این کار، ابتدا از طریق SFTP با استفاده از اطلاعات کاربری موجود در کنترل پنل هاست خود وارد سایت خود شوید. سپس از صفحه اصلی هاست وارد پوشه “فایل منیجر” شوید. پس از آن به پوشه ریشه سایت خود یعنی همان public_html مراجعه کنید. در مرحله بعد شما باید فایل functions.php را پیدا کنید.

هنگامی که فایل را پیدا کردید، می توانید آن را در ویرایشگر متن دلخواه خود باز کنید. همچنین اگر فایل را مشاهده نمی کنید، می توانید آن را با استفاده از ویرایشگر متن خود ایجاد نمائید. سپس پس از باز کردن یک فایل، کدهای زیر را درون آن قرار دهید:

@ini_set( '_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

به طور خلاصه، این کدنویسی ها حداکثر اندازه فایل پست ‌ها و آپلودهای سایت شما را افزایش می ‌دهد. همچنین مدت زمانی را که سرور برای پردازش درخواست صرف می‌کند، بالا می برد. علاوه بر آن شما می توانید از اعداد دلخواه در کدهای بالا استفاده کنید، در واقع شما باید اندازه فایل ها را بزرگ تر از فایل های خود در نظر بگیرید تا سرور بتواند آنها را آپلود کند، در غیر این صورت با خطا مواجه می شوید.

در نهایت فایل را ذخیره کنید و مجدداً آن را در سرور خود آپلود کنید. پس از آن بررسی کنید که آیا خطای 413 وردپرس برای شما رفع شده یا خیر؟ اگر رفع نشده بود می توانید مراحل دیگر را امتحان کنید. با ادامه آموزش نحوه رفع ارور 413 در وردپرس همراه باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های ویرایش قالب | برترین پلاگین ویرایش پوسته سایت ورپرس کدام است؟ 

3- آموزش رفع خطای 413 وردپرس با ویرایش فایل htaccess

همانند فایل functions.php، فایل .htaccess شما روی سرور شما قرار دارد که می توانید برای حل این خطا آن را ویرایش کنید. برای انجام این کار، ابتدا از طریق SFTP با استفاده از اطلاعات کاربری موجود در کنترل پنل هاست خود وارد سایت خود شوید. سپس از صفحه اصلی هاست وارد پوشه “فایل منیجر” شوید. پس از آن به پوشه ریشه سایت خود یعنی همان public_html مراجعه کنید. در مرحله بعد شما باید فایل htaccess را در پوشه دایرکتوری خود پیدا نمائید.

پس از پیدا کردن فایل، وارد صفحه ویرایشگر آن شوید. بعد از باز شدن صفحه، تگ های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که یکی از مهم ترین آنها، تگ ” # END WordPress” می باشد. حال شما باید کدهای زیر را درست بعد از آن قرار دهید:

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300 

وقتی کارتان تمام شد، تغییرات خود را ذخیره کنید، فایل را آپلود کنید و دوباره سایت خود را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: اندازه استاندارد تصاویر در وردپرس

بازنشانی مجوزهای فایل

ممکن است به دلیل دسترسی محدود به فایل و مجوز آپلود با این خطا مواجه شوید. بنابراین، ایده خوبی است که مجوزهای فایل وردپرس خود را بررسی و مجوز توصیه شده را تنظیم کنید، سپس فایل را در سایت خود آپلود نمائید. شما می توانید با استفاده یک سرویس گیرنده FTP مانند  FileZillaمجوزهای خود را تنظیم کنید. همچنین اگر ارائه ‌دهنده میزبان شما گزینه های بازنشانی مجوز فایل را ارائه می ‌دهد، می ‌توانید از طریق آن اینکار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع خطای error too many redirects به زبان ساده

فایل را به صورت دستی از طریق FTP آپلود کنید

اگر قصد دارید یک فایل با حجم بالا را در سایت خود بارگذاری کنید، می توانید از FTP استفاده نمائید. فقط این نکته را بدانید که اگر قصد آپلود فایل از طریق FileZilla را دارید، ممکن است مدت زمان طولانی طول بکشد.

برای انجام اینکار، باید به وب سرور خود دسترسی داشته باشید و فایل را با کشیدن و رها کردن آپلود نمائید. بنابراین، ابتدا باید بررسی کنید که آیا ارائه دهنده هاست شما اعتبار سرور یا دسترسی SFTP را به وب سرور شما ارائه می دهد یا خیر؟

اکنون برای دسترسی به فایل های وب خود به FileZilla FTP Client نیاز خواهید داشت. بنابراین اگر آن را ندارید، می توانید آن را دانلود کنید. سپس FileZilla را باز کرده و فیلدهای مربوطه مانند میزبان، نام کاربری، رمز عبور و پورت را پر کنید.

در مرحله بعد، فایلی را که می خواهید از روی دسکتاپ محلی خود (سمت چپ) به وب سایت خود آپلود کنید بکشید و آن را در پوشه وب سرور خود رها کنید.

بیشتر بخوانید: انواع مشکلات رایج آپلود نشدن عکس در وردپرس و نحوه رفع هر یک از آنها

حجم فایل آپلود را افزایش دهید

یکی دیگر از روش های رفع ارور request entity too large ، افزایش حجم فایل آپلود می باشد. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وردپرس ویژگی تنظیمات اندازه فایل را در پلتفرم خود ارائه می دهند که به کاربران امکان می دهد تا حداکثر مقدار اندازه آپلود، حداکثر زمان اجرا، حداکثر اندازه پست و موارد دیگر را افزایش دهند. اگر با این کار آشنایی ندارید، می توانید مطلب “آموزش افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس” را مشاهده نمائید.

4- رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس با افزونه

یکی از ساده ترین روش ها برای حل این مشکل، استفاده از افزونه وردپرس WPCode می باشد. این بهترین افزونه قطعه کد وردپرس است که به شما این امکان را می دهد تا محدودیت اندازه فایل آپلود را بدون ویرایش مستقیم فایل functions.php افزایش دهید.

برای استفاده از این افزونه در ابتدا باید آن را در سایت خود نصب و فعال کنید. در صورتی که با نصب افزونه آشنایی ندارید به شما پیشنهاد می کنم که مطلب ” چگونه در وردپرس افزونه اضافه کنیم؟ راه های نصب پلاگین در وردپرس” را مشاهده نمائید.

پس از اینکه افزونه در سایت شما فعال شد، از بخش Code Snippets روی گزینه Add Snippet کلیک کنید. سپس، ماوس خود را روی بخش Add Your Custom Code ببرید و روی دکمه «Use Snippet» کلیک نمائید.

همچنین می توانید عنوانی را برای قطعه کد در بالا وارد کنید تا بتوانید آن را به راحتی پیدا کنید. حال باید کد زیر را در کادر «پیش‌نمایش کد» وارد نمائید:

@ini_set( 'upload_max_size' , '120M' );

@ini_set( 'post_max_size', '120M');

@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

همچنین حتماً باید از منوی کشویی ” Code Type” گزینه “PHP Snippet” را نیز انتخاب کنید.

همچنین می توانید مقادیر upload_max_size و post_max_size را افزایش تا بیشتر از فایلی باشد که می خواهید آپلود کنید. در نهایت، مطمئن شوید که قطعه کد را از “غیرفعال” به “فعال” در بالای صفحه تغییر دهید و روی “به‌روزرسانی” کلیک کنید. این قطعه کد را در سایت وردپرس شما اجرا می کند.

بیشتر بخوانید: بودجه خزش (Crawl Budget) چیست و چگونه کراول لاجت را بهینه کنیم؟ 

سوالات متداول

دلایل بروز ارور request entity too large چیست؟

ارور request entity too large یا همان 413 معمولاً زمانی رخ می دهد که شما قصد دارید فایلی را آپلود کنید که از حداکثر محدودیت بارگذاری تعیین شده در سرور وب خود فراتر رود.

ساده ترین راه رفع مشکل 413 در وردپرس چیست؟

روش های مختلفی برای حل این خطا وجود دارد که متداول ترین آنها تغییر فایل های htaccess و functions.php می باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین پلاگین و افزونه های آپلود فایل در وردپرس

جمع بندی: آموزش حل ارور 413 request entity too large در وردپرس

علیرغم اینکه وردپرس یک پلت فرم بسیار قدرتمند و محبوب است، اما ممکن است با انواع خطاهای مختلف مواجه شوید که حل کردن آنها کمی برای شما دشوار باشد. خطای 413 وردپرس یکی از خطاهای رایجی است که به دلیل مشکلات سرور ممکن است برای شما رخ دهد. ما در این مطلب طریقه رفع پیغام 413 وردپرس را با استفاده از 3 روش مختلف به شما آموزش دادیم. امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: kinsta