You are currently viewing آموزش رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است

آموزش رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است


وردپرس به عنوان محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوای جهان دارای خطاهاری زیادی است که یکی از آنها “یک خطای مهم در وب سایت شما وجود دارد” است. این مشکل باعث می‌شود که کاربران نتوانند از سایت شما بازدید کنند  و در برخی موارد حتی نمی توانید وارد پنل مدیریتی خود شوید. خوشبختانه روی این خطا خیلی سخت نیست و شما می توانید با استفاده از ترفندهای مختلفی این مشکل را در سایت خود حل کنید. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم آموزش رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

رفع خطای یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است

قبل از اینکه بخواهیم شما را با آموزش حل مشکل یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است آشنا کنیم، بهتر است بدانید که این خطا چه زمانی رخ می دهد و آشنایی بیشتری با آن داشته باشید.

به طور کلی؛ برخی از خطاهای وردپرس هستند که می توانند دسترسی شما را به پیشخوان وردپرس مسدود کنند که یکی از آنها پیغام “یک خطای مهم در این وب سایت وجود دارد” است.

این پیام به این معنی است که یک خطای مرگبار PHP در سایت شما وجود دارد و زمانی با این خطا مواجه می شوید که یک اسکریپت PHP اجرا نمی‌ شود و قادر به تکمیل فرآیند آن نیست. در واقع؛ این خطای بحرانی در وردپرس خطایی است که وردپرس را از بارگیری تمام اسکریپت هایی که برای درست کار کردن نیاز دارد باز می دارد. همچنین یک پیام ایمیل به آدرس ایمیل مدیریت سایت وردپرس شما با جزئیات بیشتر در مورد خطا و پیوندی برای دسترسی به داشبورد وردپرس شما در حالت بازیابی ارسال می کند.

این خطا ممکن است به دلیل یک افزونه مخرب، اسکریپت یا کدهایی باشد که مانع از عملکرد صحیح وردپرس می شود. زمانی که با این خطا مواجه می شوید، وردپرس نمی تواند بقیه فایل های مورد نیاز خود را بارگیری کند مگر اینکه شما این مشکل را حل کنید. اگر با این خطای وردپرس مواجه شدید و هیچ اعلان ایمیلی در صندوق ورودی خود مشاهده نکردید، پوشه اسپم خود را بررسی کنید. با این حال، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که صاحبان سایت ایمیل را دریافت نکنند و مجبور شوند خودشان مشکل را پیدا کنند.

نحوه رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است

همانطور که اشاره شد؛ روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که در ادامه مطلب سعی می کنیم مهم ترین آنها را به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید.

 1. Error Logs  را بررسی کنید
 2. حالت اشکال زدایی را فعال کنید
 3. قالب وردپرس خود را تغییر دهید
 4. افزونه های خود را تغییر دهید
 5. بازیابی نسخه پشتیبان سایت
 6. نسخه PHP را ارتقا دهید
 7. فایل های اصلی وردپرس را دوباره آپلود کنید
 8. محدودیت حافظه PHP را افزایش دهید

در ادامه توضیحاتی در خصوص هریک از این روش ها در اختیار شما قرار می‌دهیم. امیدوارم تا انتهای آموزش رفع ارور یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوایید: 35 خطای رایج وردپرس و نحوه حل آن ها 

1- Error Logs را بررسی کنید 

در اولین روش شما باید فایل error_log را بررسی کنید که اطلاعات خطای PHP را در خود ذخیره می کند. برای بررسی این فایل با استفاده از پروتکل انتقال فایل  (FTP) به حساب میزبانی خود وارد شوید و سپس این فایل را در قسمت دامین ها پیدا کنید. این فایل چهار نوع خطای PHP را از جمله: هشدار، اخطار، تجزیه و مرگ را در خود ثبت می کند.

همچنین اگر نمی توانید فایل error_log را پیدا کنید، از ارائه دهنده هاست خود کمک بخواهید. به خاطر داشته باشید که فایل error_log تنها در صورتی در دسترس خواهد بود که ثبت خطای PHP را فعال کنید. برای انجام این کار، تنظیمات PHP را از hPanel خود پیکربندی کنید.

اگر نمی توانید از این روش به خوبی استفاده کنید، نگران نباشید. زیرا روش های دیگری هم وجود دارد که می توانید از آنها برای رفع این مشکل استفاده کنید.

2- حالت اشکال زدایی را فعال کنید

وردپرس دارای یک سیستم اشکال زدایی داخلی است که خطاهای کد را در نرم افزار اصلی، تم ها و افزونه ها شناسایی می کند. برای فعال کردن حالت اشکال زدایی وردپرس، در ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده و سپس به پوشه دایرکتوری هاست خود یعنی public_html مراجعه کنید. سپس فایل wp-config.phpرا پیدا و وارد آن شوید. پس از اینکه وارد صفحه ویرایشگر فایل شدید، باید کدهای زیر را پیدا کنید:

define( ‘WP_DEBUG’, false );

define( ‘WP_DEBUG_DISPLAY’, false );

define( ‘WP_DEBUG_LOG’, false );

define( ‘SCRIPT_DEBUG’, false );

عبارت “false” به این معنی است که حالت اشکال زدایی وردپرس شما غیرفعال شده است. برای فعال کردن آن، در تمام خطوط، “false” را با “true” جایگزین کنید.

این چهار خط حاوی ثابت های PHP هستند. هنگامی که آنها فعال می شوند، وظایف زیر را انجام می دهند:

 • WP_DEBUG: حالت اشکال زدایی را در وردپرس فعال می کند.
 • WP_DEBUG_DISPLAY: پیام های اشکال زدایی را در HTML صفحات نشان می دهد.
 • WP_DEBUG_LOG: جزئیات خطا را در فایلlog ذخیره می کند.
 • SCRIPT_DEBUG: نسخه‌های “dev” فایل‌های CSS اصلی و جاوا اسکریپت را به جای نسخه‌های کوچک شده اجرا می ‌کند.

همچنین اگر با طریقه فعال کردن حالت اشکال زدایی در سایت آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنم که مطلب “آموزش فعال سازی دیباگ وردپرس (حالت اشکال زدایی) با افزونه و بدون افزونه” را مشاهده کنید.

3- قالب وردپرس خود را تغییر دهید

یکی از دلایلی که می تواند باعث بروز این خطا در سایت شما باشد، قالبی است که در حال استفاده کردن هستید. بنابراین برای اینکه متوجه شوید که آیا مشکل از سمت قالب شما است یا خیر، تنها راهکار این است که قالب خود را به صورت موقت غیرفعال و به جای آن از یک قالب پیش فرض وردپرس استفاده کنید. اگر بعد از اینکار مشکل سایت شما رفع شد، این یعنی خطا به دلیل قالبی بوده است که شما استفاده کرده اید، بنابراین باید قالب خود را برای همیشه تغییر دهید.

برای تغییر قالب و استفاده از تم پیش فرض وردپرس، ساده ترین روش تنظیمات وردپرس است. برای اینکار وارد پنل وردپرس خود شوید و سپس از بخش “نمایش” روی گزینه “پوسته” کلیک کنید. حال کافیست نشانگر موس خود را روی پوسته فعال ببرید و سپس آن را غیرفعال کنید. پس از آن یک پوسته دیگر را فعال کنید.

همچنین اگر بنا به دلایلی نمی‌توانید به پیشخوان وردپرس خود وارد شوید، اینکار را باید از طریق هاست انجام دهید. برای اینکار؛ وارد کنترل پنل هاست خود شده و سپس به پوشه روت سایت خود مراجعه کنید. سپس مسیر “public_html → wp-content → themes” را طی کنید. حال باید نام پوشه قالب خود را یعنی همان پوشه “themes” را به یک نام دیگر تغییر دهید. با اینکار قالب وردپرس شما به صورت خودکار غیرفعال می شود و از یک قالب پیش فرض استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع خطای اتصال پایگاه داده به وردپرس 

4- برای حل مشکل یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است افزونه های خود را تغییر دهید

همانند قالب، ممکن است مشکل “خطای مهم در این وب سایت رخ داده است” ناشی از یک افزونه نامناسب و مخرب در سایت شما باشد. بنابراین برای اینکه متوجه شوید که آیا مشکل از سمت افزونه های سایت شما است یا خیر، تنها راهکار این است که تمامی افزونه های خود را به صورت موقت غیرفعال کنید. اگر بعد از اینکار مشکل سایت شما رفع شد، این یعنی خطا به دلیل یکی از افزونه های سایت شما بوده است که شما استفاده کرده اید، بنابراین باید یکی یکی افزونه های سایت خود را فعال کنید تا بتوانید افزونه مخرب را شناسایی و حذف کنید.

برای غیرفعال کردن افزونه ها، در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و سپس از بخش “افزونه ها” روی گزینه “افزونه های نصب شده” کلیک کنید. سپس تمامی افزونه های خود را انتخاب کنید. پس از آن از روی منوی کشویی بالای صفحه کلیک کرده و سپس گزینه “غیرفعال کردن” را انتخاب کنید. با اینکار تمامی افزونه های سایت شما غیرفعال می شود.

همچنین اگر بنا به دلایلی نمی توانید به پیشخوان وردپرس خود وارد شوید، اینکار را باید از طریق هاست انجام دهید. برای اینکار؛ وارد کنترل پنل هاست خود شده و سپس به پوشه روت سایت خود مراجعه کنید. سپس مسیر “public_html → wp-content → plugins” را طی کنید. حال باید نام پوشه افزونه خود را یعنی همان پوشه “plugins” را به یک نام دیگر تغییر دهید. با اینکار تمامی افزونه های وردپرس شما به صورت خودکار غیرفعال می شوند.

5- رفع خطای یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است با بازیابی نسخه پشتیبان سایت

یکی دیگر از روش های حل ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است ، استفاده از نسخه پشتیبان گیری شده است. با استفاده از این روش، باید فایل های وب سایت را از یک نسخه پشتیبان بازیابی کنید. چنین خطایی یکی از دلایلی است که پشتیبان گیری از سایت وردپرس شما ضروری است.

برای اینکار وارد کنترل پنل هاست خود شوید (ما از hPanel استفاده می کنیم)، سپس از بخش Files روی گزینه Backups کلیک کنید. حال باید Files backups را انتخاب کنید.

سپس نسخه پشتیبان مورد نظر خود را انتخاب و روی Show Files کلیک کنید. بخش جدیدی در پایین صفحه برای شما ظاهر می شود که فهرست فایل های پشتیبان گیری شده را به شما نشان می دهد. اگر می خواهید کل سایت را بازیابی کنید، پوشه public_html را انتخاب و روی Restore Files کلیک کنید.

مرحله بعدی بازیابی پایگاه داده است. برای اینکار؛ به قسمت Database backups مراجعه کنید و سپس داده های پشتیبان را برای بازیابی انتخاب کنید. پس از انتخاب داده های پشتیبان صحیح، روی Restore کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج در نصب افزونه های وردپرسی 

6- نسخه PHP را ارتقا دهید

یکی دیگر از روش‌های چگونگی برطرف کردن ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است، ارتقا PHP است. شما به وردپرس PHP 7.4 یا بالاتر نیاز دارد. نسخه پی اچ پی را در میزبان وب خود بررسی کنید و اگر متوجه شدید که از نسخه قدیمی PHP استفاده می کنید، آن را به نسخه های بالاتر ارتقاء دهید. گاهی اوقات ممکن است خطای مهم در این وب سایت رخ داده است با همین روش قالب حل باشد.

برای اینکار، وارد هاست خود شوید و سپس به بخش PHP Configuration مراجعه کنید. حال می توانید نسخه فعال PHP را در تب PHP Version مشاهده کنید. در این مرحله باید نسخه پی اچ پی خود را با بالاترین نسخه موجود ارتقاء و در نهایت روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

پس از آن بررسی کنید که آیا خطا برای شما برطرف شده است یا خیر؟

7- فایل های اصلی وردپرس را دوباره آپلود کنید

یکی دیگر از روش های رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است ، آپلود مجدد فایل های اصلی وردپرس است. اگر در فایل‌های اصلی وردپرس شما تداخل وجود داشته باشد، بارگذاری مجدد آنها باید خطای حیاتی وردپرس را برطرف کند. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که دکمه Re-install version x.x.x را در صفحه به روز رسانی های داشبورد مدیریت خود انتخاب کنید.

اگر نمی توانید به پنل مدیریت خود دسترسی داشته باشید، می توانید فایل های اصلی را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP بارگذاری مجدد کنید. فایل های اصلی را از وب سایت رسمی وردپرس دانلود و آنها را در سایت خود آپلود کنید و در عین حال پوشه wp-content را نیز حذف کنید.

8- محدودیت حافظه PHP را افزایش دهید

به صورت پیش فرض، وردپرس محدودیت حافظه PHP را 128 مگابایت تعیین می کند. افزایش مقدار محدودیت حافظه وردپرس این امکان وجود دارد که بتوانید اکثر خطاهای وردپرس را رفع کنید.

برای افزایش محدودیت حافظه؛ به PHP Configuration → PHP Options بروید، سپس روی منوی کشویی فیلد memoryLimit کلیک کنید و حافظه خود را ارتقاء دهید. همچنین اگر با نحوه افزایش محدودیت حافظه PHP آشنایی ندارید، می توانید مطلب ” آموزش افزایش محدودیت حافظه PHP در وردپرس” را مشاهده کنید.

سوالات متداول

دلیل بروز ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است چیست؟

در صورتی که این خطا در سایت شما رفع نشود، ممکن است کاربربان نتوانند به سایت شما مراجعه کنند. همچنین شما به عنوان مدیر سایت هم ممکن است از ورود به پنل مسدود شوید.

ساده ترین راه برای رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است چیست؟

جمع‌بندی

اگر از وردپرس استفاده می کنید ممکن است با انواع خطاها مواجه شوید که یکی از آنها ” خطای مهم در این وب سایت رخ داده است” است. زمانی که با این مشکل در سایت خود مواجه می شوید، حتماً باید آن را رفع کنید، زیرا ممکن است باعث شود که کاربران نتوانند سایت شما را مشاهده کنند و سایت شما از کار بیفتد. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای رفع این خطا وجود دارد که ما در این مطلب به 8 مورد از آنها اشاره کردیم. امیدواریم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: hostinger