You are currently viewing آموزش راه اندازی سایت مشابه دیوار

آموزش راه اندازی سایت مشابه دیوار


بارگذاری…

با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از نیازهای اساسی مردم بر اساس دیجیتال رفع می گردد. یکی از مهم ترین این نیازها، خرید و فروش کالا می باشد. از دهه اخیر بسیاری از وب سایت ها با عنوان سایت های ثبت آگهی کار خود را برای راحتی کار مردم آغاز کردند که هم اکنون یکی از بهترین و بزرگ ترین آنها وب سایت دیوار می باشد. سایت دیوار از سال ۱۳۹۲ با هدف خرید و فروش کالا بدون واسطه شروع بکار نمود. به دلیل محبوبیت این سایت، بسیاری از کاربران قصد دارند یک سایت شبیه به دیوار طراحی کنند. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم آموزش راه اندازی سایت مشابه دیوار را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

طراحی سایت مشابه دیوار با قالب وردپرس

در وب سایت هایی مانند دیوار، خریدار و فروشنده بدون هیچ واسطه ای می توانند محصولات و کالاهای خود را خرید و فروش کنند، به همین منظور پای هیچ دلالی در این وسط در کار نیست. در وب سایت هایی شبیه به دیوار کاربران می توانند به سادگی آگهی های خود را برای فروش ثبت کنند و همچنین به دنبال آگهی های مورد علاقه خود برای خرید باشند. همچنین در این دسته از وب سایت ها، شما می توانید همراه با آگهی های خود تصویر و اطلاعات تماس هم درج کنید تا کاربران بتوانند با شما در ارتباط باشند.

یکی از مهم ترین قابلیت هایی که سایت های ثبت آگهی باید حتماً از آن برخوردار باشند، ارائه فیلترهای مختلف بر اساس قیمت و… می باشد تا کاربر بتواند در کمترین زمان ممکن آگهی مورد علاقه خود را پیدا کند. به دلیل محیط ساده و قدرتمند سایت دیوار، اغلب کاربران قصد دارند یک سایت همانند سایت دیوار برای خود راه اندازی کنند تا بتوانند به یک درآمد بالا برسند.

قالب سایت دیوار

اگر قصد دارید از وردپرس برای طراحی سایت شبیه دیوار استفاده کنید، اولین اقدام انتخاب و خرید یک قالب وردپرس می باشد. حال برای اینکه بتوانید یک وب سایت آگهی مانند دیوار برای خود راه اندازی کنید، شما باید یک قالب ثبت آگهی و دایرکتوری را خریداری نمائید که امکانات و ویژگی های دیوار را ارائه دهد. قالب های مختلفی در این خصوص ارائه شده است که شما می توانید از طریق لینک زیر برخی از آنها را در نوین وردپرس مشاهده کنید.

مشاهده و خرید بهترین قالب های ثبت آگهی و دایرکتوری برای وردپرس

آموزش راه اندازی سایت مشابه دیوار

اگر قصد طراحی سایت مشابه دیوار دارید، بهتر است قبل از آن با برخی از امکانات و ویژگی ها آشنا شوید که حتماً باید در سایت خود از آنها استفاده کنید.

1- ایجاد پروفایل کاربری

یکی از نکات مهم برای طراحی سایت شبیه دیوار، ایجاد پروفایل کاربری یا همان ایجاد صفحه شخصی برای کاربران می باشد. کاربر می تواند با استفاده از صفحه کاربری خود به تمامی آگهی ها، خرید و فروش ها دست پیدا کند و آنها را به بهترین شکل مدیریت نماید.

2- رابط کاربری ساده

همانطور که پی برده اید، سایت دیوار از یک رابط کاربری بسیار ساده ای استفاده می کند به گونه ای که هر کسی با هر میزان توانایی که دارد می تواند به سادگی اقدام به درج آگهی و خرید و فروش کالا نماید. داشتن یک محیط پویا و ساده از مهم ترین ویژگی های وب سایت های ثبت آگهی می باشد. زمانی که کاربر وارد وب سایت شما می شود، باید بتواند خیلی سریع و ساده و با کمترین کلیک به آنچه می خواهد برسد.

3- ثبت آگهی

برای راه اندازی سایت مشابه دیوار، درج دکمه ثبت آگهی در منوی سایت می باشد. شما باید برای راحتی کار کاربران، فرم هایی را از قبل ایجاد کنید تا کاربر بتواند خیلی سریع آنها را وارد و در نهایت آگهی خود را ثبت کند. همچنین شما باید موضوعات را براساس دسته بندی ها تفکیک کنید تا کاربر بتواند ساده تر کالاهای خود را برای فروش قرار دهد.

4- پشتیبانی سایت

یکی دیگر از مهم ترین قابلیت هایی که حتماً باید در سایت خود از آن بهره مند باشید، بخش پشتیبانی می باشد. شما باید در تمامی مراحل خرید و فروش کالا، کاربران خود را راهنمایی کنید تا بتوانید رضایت آنها را به دست آورید.

5- طراحی ریسپانسیو

همانطور که می دانید بخش بیشتر کاربران از طریق تلفن همراه وارد وب سایت می شوند. بنابراین طراحی وب سایت شما باید به گونه ای باشد که در تمامی صفحه نمایش ها به شکلی مناسب به کاربران نمایش داده شود.

6- فیلتر و دسته بندی ها

یکی دیگر از ویژگی های مهم برای طراحی سایت شبیه دیوار، قابلیت فیلتر و دسته بندی پیشرفته می باشد. شما باید از فیلتربندی های مختلف و دسته بندی های پیشرفته در سایت خود استفاده کنید تا کاربر بتواند خیلی سریع کالاهای مورد علاقه خود را پیدا کند.

بیشتر بخوانید: قالب وردپرس فروشگاهی نوین کالا | بهترین قالب فروشگاهی کشور

سخن آخر: آموزش راه اندازی سایت مشابه دیوار

ما در این مطلب آموزش راه اندازی سایت مشابه دیوار را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.