You are currently viewing آموزش دسته بندی محصولات در فروشگاه وردپرس ووکامرس

آموزش دسته بندی محصولات در فروشگاه وردپرس ووکامرس


بارگذاری…

امروز قراره آموزش دسته بندی محصولات در فروشگاه وردپرس را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید مدیریت کاملی روی دسته بندی های ووکامرس خود داشته باشید. با دسته بندی محصولات ووکامرس، کاربران شما می توانند در مدت زمان بسیار کوتاه به محصولات مورد نظر خود دست پیدا کنند. هیچ بازدیدکننده ای به فروشگاه بی نظم علاقه ندارد، بنابراین شما باید تمامی محصولات خود را به صورت مرتب دسته بندی نمائید تا کاربران بتوانند محصولات مورد علاقه خود را به سادگی در آن پیدا کنند. برای اینکه بتوانید یک فروشگاه باکیفیت داشته باشید، باید حتماً به موضوع افزودن دسته بندی محصولات در وردپرس اهمیت دهید. با آموزش دسته بندی محصولات در وردپرس همراه باشید تا نحوه دسته بندی محصولات در ووکامرس را به صورت گام به گام و تصویری به شما آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید: آموزش ایجاد دسته بندی مطالب، مقالات و نوشته ها در وردپرس

اهمیت دسته بندی محصولات فروشگاه وردپرس

زمانی که کاربر وارد وب سایت شما می شود، اولین بخشی را که مشاهده می کند، سربرگ وب سایت می باشد. بنابراین داشتن یک ابزار برای فهرست بندی محصولات در سربرگ می تواند بسیار با اهمیت باشد. یکی از دلایلی که می تواند باعث موفقیت وب سایت شما شود، بهبود تجربه کاربری مشتریان می باشد. اگر شما نتوانید رضایت مشتریان را در هر مرحله از فرایند خرید جلب کنید، نمی توانید به موفقیت برسید.

یکی از مواردی که می تواند منجبر به نارضایتی مشتریان شما شود، مطالب و دسته بندی های نامفهوم و نامشخص می باشد. زمانی که کاربر نتواند به سرعت به محصول مورد نظر خود دست پیدا کند، بالافاصله سایت شما را ترک می کند که این موضوع باعث افت رتبه سایت در گوگل و از دست رفتن مشتریان می شود. بنابراین شما باید از هر راهی استفاده کنید که فرایند خرید را برای مشتریان ساده کنید.

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید حتماً در سایت خود به آن توجه داشته باشید، داشتن دسته بندی محصولات در وردپرس می باشد. شما باید تمامی محصولات خود را به صورت منظم و دسته بندی شده به کاربران نمایش دهید تا آنها قادر باشند در کمترین زمان ممکن به محصول مورد نظر خود دست پیدا کنند. بنابراین می توان گفت، دسته بندی محصولات وردپرس یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر وب مستری بعد از ایجاد وب سایت باید به آن توجه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های نظرسنجی وردپرس | 10 پلاگین نظرسنجی و رای گیری

آموزش دسته بندی محصولات وردپرس

وردپرس به شما این امکان را می دهد تا بدون هیچ گونه افزونه وردپرسی و تنها با چند تغییر، بک فهرست دسته بندی محصولات برای سایت خود ایجاد کنید. اگر با نحوه دسته بندی محصولات در ووکامرس آشنایی ندارید تا انتهای این مطلب ما رو همراهی کنید تا یک آموزش کامل در خصوص نحوه دسته بندی محصولات در ووکامرس را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

جهت ورود به تنظیمات دسته بندی محصولات، ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و از قسمت “محصولات” روی گزینه “دسته بندی ها” کلیک کنید تا وارد تنظیمات دسته بندی های محصولات شوید.

بعد از کلیک روی گزینه “دسته بندی ها” با صفحه ای همانند زیر مواجه می شوید که می توانید تمام دسته هایی که ایجاد کرده اید را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از WP_DEBUG در وردپرس

به صورت پیش فرض یک دسته بندی به نام “بدون دسته بندی” در این صفحه قرار دارد که زمانی که شما محصولات خود را به یک دسته بندی خاص اختصاص ندهید، به صورت خودکار آن محصول به این دسته بندی اختصاص داده می شود.

برای ایجاد دسته بندی در وردپرس، شما قادر هستید دو نوع دسته بندی به نام، دسته بندی مادر و زیر دسته بندی ایجاد کنید. به عنوان مثال: شما یک فروشگاه مد و پوشاک دارید، بنابراین شما می توانید دسته بندی مادر را “لباس مردانه” قرار دهید، سپس برای زیردسته بندی ها از کیف مردانه، کفش مردانه و… استفاده کنید. حالا که با معنا و مفهوم دسته بندی مادر و زیر دسته بندی آشنا شدید، کافیست فیلدهایی که در این صفحه وجود دارد را به ترتیپ پر نمائید.

نام: در این قسمت باید یک عنوان برای دسته بندی خود وارد کنید. نامی که شما انتخاب می کنید به کاربران نمایش داده می شود.

نامک: تمام دسته بندی های شما باید حتماً یک نامک داشته باشند. در واقع نامکی که شما وارد می کنید در URL مرورگر به کاربر نمایش داده می شود. همچنین برای نوشتن نامک حتماً از حروف لاتین و کوچک استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ایجاد دسته بندی مطالب، مقالات و نوشته ها در وردپرس

دسته اصلی: در این قسمت باید تعیین کنید که دسته بندی شما به عنوان دسته مادر باشد یا زیر دسته بندی. اگر می خواهید به عنوان دسته بندی مادر قرار بگیرد، کافیست این قسمت را روی گزینه “هیچ کدام” قرار دهید. در صورتی که می خواهید آن را به عنوان زیردسته بندی ثبت کنید، کافیست از منوی کشویی دسته بندی اصلی آن را انتخاب کنید.

توضیح: اگر می خواهید دسته بندی شما دارای توضیح باشد، می توانید در این قسمت توضیحات خود را وارد کنید.

نوع نمایش: در این بخش باید نحوه نمایش دسته بندی خود را تعیین کنید. در واقع، شما باید تعیین کنید که وقتی کاربر روی دسته بندی شما کلیک می کند با چه صفحه ای روبه رو شود. شما می توانید آن را روی محصولات، زیردسته بندی، هردو یا پیش فرض قرار دهید.

تصویر بندانگشتی: در این بخش می توانید برای دسته بندی خود یک تصویر شاخص قرار دهید.

بعد از آنکه تمامی فیلدهای مربوطه را وارد کردید، کافیست از انتهای صفحه روی دکمه “افزودن دسته جدید” کلیک کنید تا دسته بندی برای شما ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: 11 روش برتر کسب درآمد از وردپرس در سال 2021 

 

نحوه افزودن دسته بندی محصولات به فهرست وردپرس

شما می توانید دسته بندی های ایجاد شده ی خود را در فهرست سایت به کاربران نمایش دهید. با استفاده از این روش، کاربران شما می توانند به سادگی محصولات مورد نظر خود را پیدا نمایند. برای افزودن دسته بندی محصولات به فهرست در وردپرس ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و سپس از بخش “نمایش” روی گزینه “فهرست ها” کلیک کنید.

بعد از آنکه وارد صفحه “فهرست ها” شدید، ابتدا از بالای صفحه روی گزینه “تنظیمات صفحه” کلیک کنید و سپس تیک گزینه های محصولات و دسته های محصولات را بزنید. در برخی از مواقع این گزینه ها غیر فعال هستند، بنابراین شما باید در ابتدا آنها را فعال کنید.

حال برای اینکه بتوانید دسته بندی محصولات را به فهرست وردپرس اضافه کنید، از سمت راست صفحه، روی گزینه “دسته محصولات یا Product categories” کلیک کنید.

حال در این قسمت می توانید دسته های ایجاد شده خود را مشاهده کنید. سپس دسته بندی های مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نهایت روی دکمه “افزودن به فهرست” کلیک کنید. سپس از سمچ چپ این صفحه در بخش ساختار فهرست، شما با دسته بندی های خود مواجه می شوید که می توانید ساختار آنها را با کشیدن و رها کردن تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های پاپ آپ وردپرس | 9 پلاگین ساخت پنجره Popup

آموزش ایجاد دسته بندی مطالب، مقالات و نوشته ها در وردپرس

 

جمع بندی آموزش دسته بندی محصولات در فروشگاه وردپرس

با استفاده از فروشگاه ساز ووکامرس شما قادر هستید به سادگی دسته بندی های مختلفی برای محصولات خود انتخاب کنید تا کاربران بتوانند خیلی سریع به محصول مورد علاقه خود دست پیدا نمایند. ما در این مطلب نحوه دسته بندی محصولات در ووکامرس و نحوه افزودن دسته بندی محصولات به فهرست در وردپرس را به شما عزیزان آموزش دادیم، امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.