You are currently viewing آموزش خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران وردپرس با فایل CSV + معرفی افزونه Export User Data

آموزش خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران وردپرس با فایل CSV + معرفی افزونه Export User Data


بارگذاری…

خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران وردپرس، به دلیل انتقال اطلاعات یک سایت به یک سایت دیگر می باشد. هدف اصلی انتقال کاربران وردپرس، بازاریبابی، تبلیغات و ایمیل مارکتینگ می باشد. جهت تهیه خروجی از اطلاعات کاربران شما باید از افزونه ها جهت استخراج اطلاعات کاربران در وردپرس استفاده نمائید.

افزونه های زیادی در این باره وجود دارد که شما می توانید از هرکدام از انها در این خصوص استفاده نمائید، اما یکی از محبوب ترین افزونه های خروجی گرفتن از کاربران وردپرس، افزونه Export User Data می باشد. در ادامه خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران وردپرس با فایل CSV را به شما عزیزان آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

 

چرا باید از اطلاعات کاربران خروجی بگیریم؟

در عصر امروز کسب و کارهای اینترنتی زیادی در حال فعالیت هستند که هر کدام از آنها کاربران زیادی را در اختیار دارند. صاحبان وب سایت می توانند هستند با تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به کاربران خود، آمار های مهمی از آنها را به دست بیاورند که می تواند باعث شود کسب و کارآنها رونق بگیرد. اطلاعاتی نظیر: سن، جنسیت، شهر و… اطلاعاتی هستند که اگر مدیر وب سایت از انها استفاده کند قطعاً می تواند کسب و کار خود را بهبود ببخشد.

خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران وردپرس، به شما این اجازه را می دهد تا محتوای خود را از یک وب سایت به وب سایت دیگر تنها با چند کلیک انتقال دهید. دلایل زیادی وجود دارد که شما باید انتقال کاربران وردپرس را با خروجی گرفتن انجام دهید. همانطور که اشاره کردم؛ پروفایل کاربران حاوی برخی اطلاعات مهمی مانند: ایمیل، شماره موبایل و… می باشد که به دست آوردن کاربران جدید در وب سایت می تواند کار دشواری باشد.

بنابراین یکی از دلایلی که شما باید از وب سایت وردپرسی خود خروجی تهیه کنید، می تواند ادغام وب سایت ها باشد. اگر شما چندین وب سایت دارید می توانید پایگاه داده کاربران وب سایت خود را با یکدیگر ادغام کنید.

بیشتر بخوانید: برون ریزی اطلاعات کاربران وردپرس با افزونه Export User Data

دلایل خروجی گرفتن از کاربران وردپرس؟

1- ادغام محتوا دو یا چند وب سایت

اگر شما صاحب چند وب سایت هستید، به دست آوردن مشتریان جدید برای هر کدام از وب سایت ها می تواند کار دشوار و زمان بری باشد، زیرا که شما باید از صفر شروع به جمع اوری کاربران خود نمائید. بنابراین یکی راه حل ساده که می توانید بدون اتلاف وقت کاربران زیادی را به دیگر وب سایت های خود جذب کنید، انتقال کاربران وردپرس از یک سایت به سایت دیگر است.

2- تاسیس سایت جدید

اگر یک سایت جدید راه اندازی کرده اید و قصد دارید کاربران سایت قدمیتان را به سایت جدید منتقل کنید تا بازدید کنندگان سایت جدید شما افزایش یابد، بهترین راه خروجی گرفتن و انتقال کاربران وردپرس از یک سایت به سایت دیگر می باشد.

3- دسترسی آفلاین

در صورتی که می خواهید با کاربران و مشتریان خود به صورت آفلاین ارتباط برقرار کنید، تنها کار این است که اطلاعات آنها را درون یک فایل قرار دهید که بتوانید به صورت آفلاین با آنها ارتباط داشته باشید.

4- تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت

خیلی از کسب و کارها برای تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایتشان از اطلاعات کاربران استفاده می کنند. اکثر آنها از طریق بسیاری از نرم افزارها خروجی گرفتن از کاربران وردپرس را انجام می دهند این می تواند شامل اطلاعاتی همچون:نحوه وردود آنها به سایت، بازدیدهای صفحات و… اینها اطلاعات بسیار ارزشمندی برای شما خواهند بود. با کسب اطلاعات و تجزیه و تحلیل کاربران خود، می توانید وب سایت خود را بهینه ترکنید.همچنین می توانید وب سایت خود را بر اساس نحوه استفاده بازدیدکنندگان اداره کنید.

5- تبلیغات هدفمند

یکی از اصول مهم که می تواند برای هر نوع کسب و کاری مناسب باشد، تبلغیات هدفمند می باشد. بسیاری از کسب و کارها با جمع آوری اطلاعات کاربران همچون: شماره موبایل، ایمیل و… می توانند در مواقع مورد نیاز محصولات خود را تبلیغ می کنند.

بیشتر بخوانید: چطوری باید مشکل سایت وردپرس هک شده را حل کنیم ؟

اطلاعات کاربران برای خروجی گرفتن شامل چه مواردی می باشد؟

اکثر وب سایت های اینترنتی، داده ها و اطلاعات کاربران خود را برای اهداف خاصی جمع آوری می کنند. اطلاعات می تواند فرم هایی باشد که کاربر در بخش های مختلف سایت پر نموده از جمله: ایمیل، موبایل، شماره کارت اعتباری و… در نهایت صاحبان وب سایت از این اطلاعات برای بهبود سایت و فروش بیشتر خدمات خود، اقدام به خروجی گرفتن از انها می کنند. برخی از داده هایی که وب سایت شما جمع آوری می کند شامل:

– جمع آوری آی پی کاربر برای مشخص نمودن مکان فعلی کاربر

– به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص نحوه فعالیت کاربر در وب سایت شما. به عنوان مثال: کاربر در وب سایت شما بیشتر چه صفحاتی را بازدید می کند و…

– جمع آوری اطلاعاتی مربوط به نحوه ورود کاربر به وب سایت شما. اینکه کاربر از چه طریقی و به وسیله چه مرورگری وارد وب سایت شما می شود. همچنین تعیین می کند که کدام مرورگر بیشترین ارجاع به سایت شما را داشته است.

– و بسیاری از اطلاعات دیگر

بیشتر بخوانید: افزونه WooCommerce Customer/Order CSV Export | خروجی گرفتن از سفارشات در ووکامرس

نحوه خروجی گرفتن از کاربرهای سایت وردپرسی؟

اگر شما هم مدیر یک وب سایت آنلاین هستید و کاربران و مخاطبان زیادی دارید، احتمالاً به دلایل مختلفی باید تهیه خروجی از اطلاعات کاربران داشته باشید. خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران وردپرس، همانند نوشیدن یک لیوان آب ساده است. افزونه های زیادی وجود دارند که شما می تواندی به کمک انها اقدام به انتقال کاربران وردپرس خود نمائید و از اطلاعات آنها یک خروجی تهیه کنید. یکی ازبهترین و محبوب ترین افزونه ها جهت خروجی گرفتن از کاربران وردپرس، افزونه Export User Data می باشد.

چرا باید از افزونه جهت خروجی گرفتن از کاربرهای سایت استفاده کنیم ؟

بهترین راه حل برای انتقال کاربران وردپرس، استفاده از افزونه های وردپرس است. زیرا ابزار برون ریزی وردپرس به صورت پیش فرض شامل حساب کاربری نمی باشد. در زمان درون ریزی شما قادر هستید حساب کاربری ایجاد نمائید در صورتی که آن کاربران محتوا داشته باشند. در مجموع با انتقال سایت وردپرس به یک سایت جدید، اطلاعات کاربران هم منتقل می شود زیرا اطلاعات آنها در پایگاه داده ذخیره شده اند.

اما گاهی اوقات شما نیاز پیدا خواهید کرد که اطلاعات کاربران خود را به وب سایت دیگری یا پلتفرم CRM یا اینکه به شبکه هایی همچون فیسبوک یا توییتر و یا … انتقال دهدید. اینجاست که استفاده از یک افزونه می تواند برای شما اهمیت داشته باشد. با کمک افزونه Export User Data شما می توانید اطلاعات کاربران وردپرس خود را خیلی ساده در قالب فایل CSV به هر مقصد دلخواه خود انتقال دهید. در CSV هر رکورد از اطلاعات در یک سطر فایل ذخیره می گردد که در هر سطر هم فیلدها به صورت کاملا از یکدیگر جدا می شوند.

بیشتر بخوانید: نحوه گرفتن خروجی از اطلاعات دیتابیس (php myadmin)

خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران وردپرس با فایل CSV

گاهی اوقات نیاز پیدا خواهید کرد که اطلاعات کاربران خود را به یک سایت جدید یا شبکه بازاریابی دیگری متنقل کنید. شما می توانید با استفاده از افزونه Export User Data به راحتی از اطلاعات کاربران با یک فایل CSV خروجی بگیرید.

ویژگی های افزونه Export Users to CSV جهت تهیه خروجی از اطلاعات کاربران در وردپرس

  • برون ریزی فیلدهای کاربران سایت
  • برون ریزی متای کاربان وب سایت
  • برون ریزی کاربران با نقش کاربری آنها
  • برون ریزی کاربران به وسیله محدوده زمانی
  • ادغام با WooCommerce ، ACF و موارد دیگر
  • استفاده آسان
  • و..

بیشتر بخوانید: نحوه انتقال وردپرس به هاست جدید با استفاده از 6 مرحله

آموزش خروجی گرفتن از اطلاعات کاربران وردپرس با افزونه Export User Data

این افزونه به شما امکان برون ریزی از: نام کاربری، شناسه کاربری، نام، ایمیل و… را به صورت فایل CSV می دهد. برای اینکار، در ابتدا شما باید افزونه Export User Data را در پیشخوان وردپرس خود نصب و فعالسازی نمائید. بعد از نصب و فعالسازی پلاگین، کافی است از منو سمت راست پیشخوان وردپرس و از قسمت کاربران، بر روی گزینه Export to CSV کلیک کنید.

بعد ازکلیک روی گزینه Export to CSV، شما وارد پنجره تهیه خروجی از اطلاعات کاربران در وردپرس می شوید که باید یکسری تنظیمات را اعمال نمائید.

  • Role: در این قسمت گروه کاربرانی که می خواهید از اطلاعات آنها خروجی تهیه کنید را وارد نمائید. ( در صورتی که قصد دارید از تمامی گروه ها و کاربران خود خروجی تهیه کنید، گزینه Every Role” را انتخاب نمائید.
  • Date range: این قسمت شامل دو گزینه Start Date و End Date می باشد. شما باید بازه زمانی که کاربران در آن زمان در سایت شما ثبت نام کرده اند را وارد نمائید.
  • در نهایت بعد از اعمال تغییرات، روی گزینه Export کلیک کنید تا استخراج اطلاعات کاربران در وردپرس انجام شود وبه صورت یک فایل CSV در اختیار شما قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: افزونه WP All Import Pro | درون ریزی فایل های CSV و XML در سایت های وردپرسی

جمع بندی

یکی از مواردی که می تواند باعث شود کسب و کارهای اینترنتی ترافیک و فروش بیشتری کسب نمایند، خروجی گرفتن از کاربران وردپرس می باشد. شما می توانید با استخراج اطلاعات کاربران در وردپرس از هر نحوی از اطلاعات کاربران خود سود ببرید.به عنوان مثال: زمانی که کاربر قصد دارد برای یکی از محتوای شما نظری ارائه دهند، باید ایمل خود را ثبت کند.

شما می توانید به کمک استخراج ایمیل کاربران خود آنها را دسته بندی کنید و از طریق خبرنامه و ایمیل مارکتینگ اطلاعیه های مهم سایتتان را به گوش آنها برسانید. دلایلی زیادی وجود دارد که شما باید از سایتتان یک خروجی تهیه کنید ما در این مطلب به انها اشاره کرده ایم.