You are currently viewing آموزش حل مشکل نمایش حروف فارسی در وردپرس به صورت علامت سوال

آموزش حل مشکل نمایش حروف فارسی در وردپرس به صورت علامت سوال


بارگذاری…

به عنوان کاربر ایرانی این امکان وجود دارد که پس از اینکه وارد سایت خود می شوید، حروف فارسی سایت به صورت کاملاً بهم‌ریخته و گاهی به صورت علامت سوال نمایش داده می‌شود. این یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد و جای نگرانی نیست، زیرا شما می‌توانید تنها با چند قدم این خطا را برطرف نمائید. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم آموزش حل مشکل نمایش حروف فارسی در وردپرس به صورت علامت سوال را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدوارم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

چرا حروف فارسی در سایت بهم ریخته نمایش داده می‌شود؟

قبل از اینکه بخواهیم شما را با حل مشکل تبدیل حروف فارسی به علامت سوال در وردپرس آشنا کنیم، بهتر است با دلیل رخ دادن این خطا در سایت مواجه شوید. در دیتابیس شما یک بخش به نام Collation یا همان کالیشن وجود دارد که به شما نوع کاراکتر دیتابیس را برای ذخیره سازی اطلاعات نشان می‌دهد. حال اگر کالیشن با زبان وب‌سایت شما همخوانی نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که شما با خطای نمایش حروف فارسی مواجه شوید. به صورت پیش‌فرض برای نمایش حروف به صورت فارسی، میبایست از کالیشن UTF-8 General CI استفاده شود که متاسفانه بسیاری از دیتابیس‌ها از آن استفاده نمی کنند که این باعث به وجود آمدن مشکلاتی در سایت می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است 

آموزش رفع مشکل نمایش علامت سوال به جای کارکتر های فارسی

برای حل مشکل نمایش حروف فارسی در وردپرس ، شما باید کالیشن پایگاه داده و همچنین تمامی جداول موجود در پایگاه داد خود را به UTF-8 تغییر دهید. برای انجام این کار در اولین قدم باید وارد کنترل پنل هاست خود شوید. سپس از بخش databes روی گزینه PHPMyAdmin کلیک کنید.

در و اقع این بخش برای ورود به بخش دیتابیس وب‌سایت ایجاد شده است. حال شما باید برای ورود نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید. همچنین اگر این اطلاعات را در اختیار ندارید، می‌توانید آنها را از فایل wp-config.php پیدا نمائید. پس از آن؛ اطلاعات را در صفحه ورود پی ‌اچ ‌پی مای ادمین وارد نمائید.

پس از اینکه وارد صفحه PHPMyAdmin شدید، شما می‌توانید مدیریت کاملی روی تمامی بخش‌ها و اطلاعات دیتابیس خود داشته باشید.

در مرحله بعدی از نحوه رفع مشکل تبدیل حروف فارسی به علامت سوال، شما باید Charset جداول دیتابیس را تغییر دهید تا در آینده با مشکل بهم ریختگی حروف فارسی بعد از نصب افزونه های دیتابیس مواجه نشوید. برای انجام این کار روی گزینه دیتابیس کلیک و سپس وارد بخش Operations شوید. سپس به سمت پایین اسکرول کنید و از آخرین بخش باید Collation  را روی  utf8_general_ci  قرار دهید. بعد از آن تیک هر دو گزینه موجود را فعال کنید. حال کافیست وارد وب سایت خود شوید و مشاهده کنید که آیا خطا برای شما برطرف شده است یا خیر؟ اگر برطرف نشده بود باید از پشتیان هاست خود بخواهید تا به شما در این زمینه کمک کند.

سوالات متداول

دلیل بروز مشکل تبدیل حروف فارسی به علامت سوال چیست؟

یکی از اصلی ترین دلایل بروز این خطا، عدم همخوانی کالیشن با زبان وب سایت می باشد.

جمع‌بندی 

نمایش بهم ریخته حروف فارسی در سایت یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است بسیاری از وب مستران با آن مواجه شوند. در صورتی که با حروف بهم ریخته مواجه شوید، می توانید به سادگی و تنها با چند کلیک مشکل را برطرف نمائید. ما در این مطلب شما را با حل مشکل نمایش حروف فارسی در وردپرس به صورت علامت سوال آشنا کردیم. امیدوارم آموزش حل مشکل تبدیل حروف فارسی به علامت سوال در وردپرس مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.