You are currently viewing آموزش تنظیمات خواندن در وردپرس

آموزش تنظیمات خواندن در وردپرس


بارگذاری…

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین بخش های سیستم مدیریت محتوای وردپرس، بخش تنظیمات آن می باشد. وردپرس یک پلتفرم بسیار قابل تنظیم است و سفارشی سازی است. فرقی نمی کند که در چه نوع حوزه ای قصد فعالیت دارید، در هرصورت شما باید هربخش از وردپرس را به خوبی پیکربندی کنید تا بتوانید سایتتان را به بهترین شکل بهینه نمائید. یکی از بخش های مهم وردپرس که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، تنظیمات خواندن در وردپرس می باشد. این بخش تنظیمات مختلفی را ارائه می دهد که می توانید به دلخواه آنها را پیکربندی کنید. همچنین این بخش تعیین می کند که سایت شما چگونه به بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو ارائه شود. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم آموزش تنظیمات خواندن در وردپرس را به شما عزیزان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با بخش تنظیمات خواندن در وردپرس

در واقع، گزینه‌ هایی که در صفحه تنظیمات خواندن هستند، تجربه کاربرانی را که از سایت شما بازدید می‌کنند یا از طریق روش های مختلفی با محتوای شما در تعامل هستند، را شکل می دهد.

این تنظیمات چندین عملکرد کلیدی را برای بهبود تجربه کاربری انجام می‌دهند، به عنوان مثال: در این بخش می توانید مشخص کنید که صفحه اصلی سایت شما کدام برگه باشد. یا اینکه صفحه وبلاگ شما کدام برگه قرار بگیرد. آنها همچنین تعداد پست های نمایش داده شده در صفحه وبلاگ شما را کنترل می کنند و به شما این امکان را می دهند تا مقدار پست های موجود در فید (RSS) سایت خود را تنظیم کنید. علاوه بر این، این صفحه تنظیماتی را ارائه می دهد که به موتورهای جستجوگر دستور می دهد که سایت شما را فهرست بندی کند یا نه. شما می توانید کلیه تنظیمات مربوط به “خواندن” را با رفتن به یشخوان وردپرس خود و سپس رفتن به بخش تنظیمات>خواندن، سفارشی کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت نوشته و برگه در وردپرس | فرق بین Post با Page وردپرس چیست؟

آموزش تنظیمات خواندن در وردپرس

برای انجام تنظیمات خواندن، ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و از بخش “تنظیمات” روی گزینه “خواندن” کلیک کنید.

بعد از آن شما می توانید تنظیمات مربوط به این صفحه را پیکربندی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل و جامع شروع کار با وردپرس فارسی

تنظیمات خواندن در وردپرس

– صفحه اصلی شما نمایش داده می شود: در این بخش، اگر شما تیک گزینه “آخرین نوشته های شما” را انتخاب کنید، صفحه اصلی شما فهرستی از آخرین پست‌های وبلاگ سایت شما را نمایش می دهد. در واقع وقتی کاربران وارد آدرس اصلی سایت شما شوند، با آخرین پست های وبلاگ روبه رو می شوند.

حال اگر قصد دارید یک صفحه دلخواه را برای صفحه نخست و نوشته های خود انتخاب کنید، باید تیک گزینه “یک برگه یکتا (از پایین برگزینید)” را بزنید. سپس شما می توانید از منوی کشویی، یک برگه را به عنوان صفحه اصلی و برگه دیگر را به عنوان نوشته های خود انتخاب کنید.

– بیشترین تعداد نوشته‌ها در هر برگهٔ وبلاگ: تعداد پست هایی که در هر صفحه یا سایت نمایش داده می شوند، به طور پیش فرض روی عدد 10 تنظیم شده است که شما می توانید آن را کم یا زیاد کنید.

– بیشترین تعداد نوشته‌ها در خوراک: کاربر می تواند هنگام دانلود یکی از فیدهای سایت، تعداد پست ها را مشاهده کند.

– برای هر نوشته در خوراک، شامل: در این بخش می توانید نوع نمایش پست های سایتتان را در قالب های زیر انتخاب کنید.

  • همهٔ نوشته: با انتخاب این گزینه، تمامی محتواها شما نمایش داده خواهد شد.
  • چکیده: با انتخاب این گزینه، خلاصه ای از پست های شما نمایش داده خواهد شد.

– نمایش به موتورهای جستجو: اگر می خواهید موتورهای جستجوگر محتوای سایت شما را بررسی نکنند، تیک این گزینه را بزنید.

بیشتر بخوانید: آموزش آپدیت (بروزرسانی) قالب و افزونه های وردپرس

صفحه بندی خودکار پست ها (Automatically Paginate Posts)

– انواع پست پشتیبانی شده (Supported post types): می توانید به دلخواه تیک یکی از گزینه ها را برای پست های پشتیبانی شده انتخاب کنید.

– تقسیم پست بر اساس (Split post by): در صورت انتخاب، هر صفحه بسته به طول پاراگراف به صورت تقریبی حاوی این تعداد کلمه خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آموزش بک آپ گرفتن از هاست سی پنل cPanel

بیشتر بخوانید:بهترین افزونه های نمایش پست های محبوب در وردپرس

افزونه ReBar | افزونه نوار پیشرفت خواندن صفحات سایت

تبدیل برگه به نوشته در وردپرس

چگونه وارد هاست وردپرس شویم؟

بعد از نصب وردپرس چه کنیم؟ + 7 کاری که بعد از نصب وردپرس باید انجام دهید

برگه در وردپرس چیست؟ مهمترین کاربردها و آموزش کار با برگه ها در وردپرس

جمع بندی

وردپرس به صورت پیش فرض گزینه های مختلفی را جهت سفارشی سازی تنظیمات در اختیار شما قرار می دهد که می توانید به کمک آن عملکرد هر صفحه را گسترش دهید. ما در این مطلب تنظیمات خواندن وردپرس را مورد بررسی قرار دادیم. در این صفحه شما قادر هستید تنظیمات مختلفی مانند: تنظیمات صفحه اصلی، تنظیمات فید RSS و … را سفارشی سازی کنید. امیدوارم از این آموزش رضایت کامل داشته باشید.

منبع: elegantthemes