You are currently viewing آموزش ایجاد و ساخت ساب دامین در دایرکت ادمین DirectAdmin + حذف آن

آموزش ایجاد و ساخت ساب دامین در دایرکت ادمین DirectAdmin + حذف آن


بارگذاری…

اگر شما صاحب یک وب سایت هستید و می خواهید یک سایت جدید دیگری نیز ایجاد کنید، بهترین ترفند استفاده از ساب دامنه می باشد. به عنوان مثال اگر می خواهید یک سایت جدید برای جداکردن بخش های مختلف سایت خود مانند: بخش وبلاگ، فروشگاه و… ایجاد کنید، ساب دامنه یا همان زیر دامنه بهترین گزینه خواهد بود و نیازی به خرید دامنه هم نخواهید داشت. اگر شما با نحوه ایجاد ساب دامین در دایرکت ادمین آشنایی ندارید به شما پینهاد می کنم که این مطلب را تا انتها مشاهده کنید، زیرا قصد داریم آموزش ساخت ساب دامین در دایرکت ادمین را به صورت کامل و تصویری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همراه ما باشید.

ساب دامین چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم شما را با نحوه ایجاد ساب دامنه در دایرکت ادمین آشنا کنیم بهتر است با ساب دامین و مزیت های استفاده از آن آشنا شوید. به طور کلی؛ ساب دامنه بخشی از نام دامنه است که قبل از نام دامنه اصلی یا پسوند ظاهر می شود. از ساب دامین برای جداسازی یا سازماندهی وب سایت ها در بخش های مختلف استفاده می شود و شما می توانید چندین زیر دامنه در یک دامنه ایجاد کنید.

یک زیر دامنه، پسوند دامنه اصلی است که به یک عملکرد یا هدف خاص اختصاص داده شده است. به عنوان مثال دامنه shop.website.com را در نظر بگیرید. در این دامنه، website.com دامنه اصلی محسوب می شود و shop ساب دامین می باشد که با نقطه از دامنه اصلی جدا شده است.

در حالی که زیر دامنه ها از نظر فنی بخشی از دامنه اصلی هستند، اما به عنوان یک سایت کاملاً مجزا مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید ظاهر و احساس صفحه ساب دامنه خود را تغییر دهید تا آن را از دامنه اصلی خود متمایز کنید، یا می توانید ظاهر را برای حفظ یک تجربه برند ثابت حفظ نمائید. استفاده از زیر دامنه علاوه بر سازماندهی بهتر محتوا، به شما کمک می کند تا سایت شما در موتورهای جستجوگر بهینه شود.

بیشتر بخوانید: آموزش بکاپ گیری در دایرکت ادمین DirectAdmin و بازگردانی آن

ساب دامین برای چه مواردی استفاده می شود؟

از ساب دامنه می توان برای موارد مختلفی استفاده کرد که برخی از آنها عبارت هستند از:

1- تست سایت

بسیاری از مشاغل از زیر دامنه ها برای ایجاد سایت های آزمایشی استفاده می کنند. این زیر دامنه ها به شما این امکان را می دهند که وب سایت یا صفحات شخصی خود را قبل از اینکه آنها را به صورت زنده فعال کنید، آزمایش کنید.

2- راه اندازی سایت فروشگاهی

بسیاری از وب سایت ها از ابتدا با هدف یک فروشگاه آنلاین ایجاد نشده اند. به عنوان مثال اگر شما یک وبلاگ خبری را اداره می کنید، می توانید با ایجاد یک ساب دامنه، یک فروشگاه اینترنتی نیز ایجاد نمائید.

3- پورتال مشتری

به طور مشابه، ممکن است پورتال مشتری داشته باشید که مشتریان شما می توانند به آن وارد شوند. پورتال های مشتری برای خریداران عالی است زیرا می توانند برای بررسی وضعیت سفارش، سفارش های قبلی، تبلیغات فعلی، وضعیت برنامه وفاداری و موارد دیگر وارد سیستم شوند.

4- ایجاد وبلاگ

همچنین اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید که محصلات متنوعی را ارائه می دهید، ایجاد بخش وبلاگ قطعاً می تواند به افزایش ترافیک شما کمک کند. شما می توانید برای ایجاد وبلاگ، یک ساب دامنه بسازید تا بخش وبلاگ و بخش فروشگاه شما به صورت کاملاً مجزا از یکدیگر کار کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش بررسی در دسترس بودن سایت در سراسر دنیا 

نقش ساب دامین روی سئوی وب سایت

ساب دامنه ها همچنین می توانند بر روی بهینه سازی موتورهای جستجو تأثیر بگذارند. برخی از متخصصان سئو بر این باورند که خزنده‌های گوگل می‌ توانند یک زیر دامنه را به‌عنوان یک وب‌ سایت کاملاً جدید مشاهده و آن را جدا از دامنه اصلی رتبه‌ بندی کنند. با این حال، ایجاد زیر دامنه ها به محتوای وب سایت شما ساختاری سازمان یافته می دهد که برای بازدیدکنندگان وب سایت شما مفید خواهد بود. این سازمان دهی محتوا همچنین می تواند شانس رتبه بندی وب سایت شما را در موتور جستجو افزایش دهد.

آموزش ساخت ساب دامین در دایرکت ادمین

تا اینجای مطلب شما را با ساب دامین و اهمیت استفاده از آن آشنا کردیم. حال در ادامه مطلب قصد داریم نحوه ایجاد ساب دامنه در دایرکت ادمین را به صورت تصویری و گام به گام در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با آموزش ساختن ساب دامین در دایرکت ادمین همراه باشید.

در اولین قدم برای ایجاد ساب دامین در directadmin وارد کنترل پنل دایرکت ادمین خود شوید. برای ورود به دایرکت ادمین می توانید از آدرس های ذیل استفاده کنید:

پس از اینکه وارد صفحه اصلی کنترل پنل هاست خود شدید، از قسمت Account Manager روی گزینه Subdomain Management کلیک نمائید.

سپس نام ساب دامین خود را وارد و بعد از آن روی دکمه ADD SUBDOMAIN کلیک کنید.

در این مرحله شما با موفقیت زیر دامنه را در دایرکت ادمین خود اضافه کردید.

نحوه حذف ساب دامین در دایرکت ادمین

تا اینجای مطلب شما را با آموزش ایجاد ساب دامین دایرکت ادمین آشنا کردیم. حال ممکن است بخواهید ساب دامینی که ایجاد کرده اید را حذف کنید. برای انجام اینکار اصلاً کار سختی در پیش ندارید و تنها در چند مرحله می توانید زیردامنه خود را حذف نمائید.

بیشتر بخوانید: آموزش ایجاد و ساخت ساب دامین در سی پنل cPanel + حذف آن

در ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده و سپس از بخش Account Manager روی گزینه Subdomain Management کلیک کنید.

سپس کافیست ساب دامنه ای که قصد دارید آن را حذف کنید را انتخاب و در نهایت روی دکمه Delete کلیک کنید. به همین سادگی.

سوالات متداول

تفاوت دامین و ساب دامین در چیست؟

دامین آدرس اصلی سایت شما محسوب می شود و ساب دامین زیر مجموعه دامنه اصلی شما می باشد که قبل از دامنه اصلی اضافه می شود.

آیا در تعداد ساب دامنه هایی که ایجاد میکنیم محدودیت داریم؟

خیر. اکثر شرکت های ارائه دهنده هاست به شما این امکان را می دهند تا به صورت نامحدود ساب دامنه ایجاد کنید. ا

ساب دامین بهتر است یا ساب فولدر؟

تفاوت ساب دامین و ساب فولدر در سئو سایت به ‌نوع محتوا مرتبط است و تنها از نظر ساختاری با یکدیگر فرق می کنند. اما در مجموع می توان ساب دامین را بهتر از ساب فولدر در نظر گرفت.

جمع‌بندی

اگر قصد دارید بخش های مختلف وب سایت خود را مجزا کنید تا کاربر بتواند محتواهای شما را به بهترین شکل مشاهده نماید، قطعاً ساب دامین می تواند یک ایده عالی باشد. به عنوان مثال شما می توانید یک زیر دامنه برای بخش وبلاگ سایت خود ایجاد کنید. ما در این مطلب شما را با آموزش ساخت ساب دامین در دایرکت ادمین و نحوه حذف آن به صورت کامل آشنا کردیم. امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

منبع: knownhost